GENETICKÁ GENEALOGIE

V posledních letech se analýza DNA stala účinným pomocníkem genealogů. Přednášky o genetice a genealogii jsou častým tématem nejenom vědeckých konferencí, ale i populárních článků. Mezi genetickými testy dostupnými historikům pátrajícím po ztracených větvích rodinného stromu je v současné době nejpoužívanější analýza Y-chromozomu a mitochondriální DNA.

Mitochondriální DNA se v každé generaci přenáší z matky na její potomky, dcery i syny. Pouze dcery pak předávají mateřskou mitochondriální DNA svým dětem. Y-chromozom je část jaderné DNA, kterou nalezneme pouze u mužů, a dědí se striktně po paternální linii z otce na syna, podobně jako rodné příjmení. Tyto systémy přenosu dědičné generace vytvářejí nepřerušitelnou spojnici mezi generacemi a mohou být velkým pomocníkem při rekonstrukci rodinné historie.

 

Objednávka geneticko-genealogických testů ZDE

Navštivte specializované  www stránky věnované genetické genealogii

www.genetickagenealogie.cz/

 

KONZULTACE ZDARMA

Protože se pravděpodobně jedná o váš první geneticko-genealogický test a každá situace je trochu odlišná, tak Vám doporučujeme kontaktovat DNA centrum Bulovka, kde s Vámi probereme proces DNA testování krok za krokem. Konzultace je naprosto zdarma a nijak se nezavazujete k odběru našich služeb.

KDE JE ANALÝZA PROVÁDĚNA

Veškeré  DNA testy jsou prováděny v laboratoři Forenzního DNA servisu (Nemocnice Na Bulovce, Praha) a vyhodnocovány specialisty s více než 15-letou praxí v oboru forenzní DNA identifikace. Ke všem výsledkům DNA analýz je přistupováno jako k citlivým osobním údajům a proto jsou naší společností striktně dodržována ustanovení směrnice o ochraně osobních údajů Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679.

 

KE STAŽENÍ: Ceník DNA analýz


Kontaktujte nás


Kontakt

DNA centrum Bulovka

Forenzní DNA servis, s.r.o.
Nemocnice Na Bulovce

kancelář:
Bulovka 1606/1
180 81 Praha 8

poštovní styk:
Budínova 2
180 81 Praha 8

IČ: 27227529233 931 123
731 503 250